W ostatni weekend wybrałem się na zorganizowaną przez miłośników Wrocławia „Wroclovers” wycieczkę do Twierdzy Kłodzko. Cel podróży nie był jedyną atrakcją. Bardzo dużo frajdy dostarczyła sama podróż, którą odbyliśmy zabytkowym pociągiem startującym w niedzielny poranek z Jaworzyny Śląskiej.

Para, dym, sadza, gwizdek – to wszystkie stworzyło niesamowity klimat. Do tego pogoda dopisywała – piękne słonko, delikatny mróz, masa śniegu i sunący między wzgórzami parowóz. Cudowne widoki za oknem i cały wagon pełen ludzi dzielących wspólną pasję do fotografii.

Oczywiście nie obyło się bez delikatnych kłopotów, ale paradoksalnie urozmaiciło to podróż. W Wałbrzychu nie udało się napełnić parowozu wodą, bo zamarzł hydrant. Próby odmrożenia ogniem i parą nie powiodły się, ale na szczęście sytuację uratowała Straż Pożarna, która do końca dnia kilka razy pomagała w wodowaniu parowozu.

Tyle czytania – zapraszam do oglądania!

A jeśli macie ochotę także odbyć taką wycieczkę, to zabytkowe składy kursują z Jaworzyny Ślaskiej regularnie. Zapraszam na stronę Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *